X
آموزش زبان - تدریس خصوصی زبان انگلیسی - راهکارهای لازم برای آموزش زبان انگلیسی s

آموزش زبان - تدریس خصوصی زبان انگلیسی - راهکارهای لازم برای آموزش زبان انگلیسی

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 6947
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 3774
» بازديد سال : 6946
» بازديد کل : 6946
» اعضا : 0
» مطالب : 3

راهکارهای لازم برای آموزش زبان انگلیسی


تاریخ انتشار پست : 1400/2/25 بازدید : 19

امروزه با توجه به کاربرد زبان انگلیسی در زندگی کاری و روز مره ی انسان ها، تعداد زیادی به دنبال آموزش و یادگیری آن می باشند و به همین خاطر مدرسین، دانشگاه ها، کلاس های عمومی و تدریس خصوصی زبان انگلیسی روش ها و راهکار های مختلفی را برای یادگیری آن ارائه می دهند.

در آموزش زبان هرگز نباید هدف خود از یادگیری و اینکه قصد دارید بیشتر بر روی کدام یک از چهار مهارت اصلی کار کنید را فراموش کنید. به عنوان مثال افرادی که می خواهند در آزمون های TOEFL و IELTS شرکت کنند، اغلب بر روی هر چهار مهارت اصلی خود کار می کنند و تعداد زیادی نیز برای زندگی در کشور های خارجی و برقراری ارتباط در سفرهای تفریحی و تجاری خود به کشورهای دیگر به دنبال تقویت مهارت Speaking و Listening خود می باشند. بنابراین روش ثابت و مشخصی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد.

البته دو روش کلی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که در این مقاله به طور مختصر به بررسی آن ها می پردازیم:

1-  روش Explicit

در این روش یادگیری، شما باید لغات انگلیسی، گرامر و  ساختار جملات ( جملات مجهول و...) را هم زمان بیاموزید و با استفاده از این ساختار ها و گرامر صحبت کنید. اکثر زبان آموزان این شیوه را برای یادگیری انتخاب می کنند، البته یادگیری به این روش ممکن است کمی زمان بر باشد.

به این مثال توجه کنید که برای فارسی صحبت کردن ابتدا دستور زبان آن را به شما آموزش دهند که این روش یک مشکل اساسی دارد به این صورت که هیچ کدام از ما موقع صحبت کردن به قواعد دستوری و گرامر زبان مادری خود توجهی نداریم و معمولا بر اساس چیزی که در زمان کودکی به ما آموخته اند و تجاربی که از محیط پیرامون خود کسب کرده ایم، صحبت می کنیم و همه ما زبان فارسی را با این روش در مدارس آموخته ایم.

2- روش Implicit

برای این روش می توانید کودکی را تصور کنید که به تازگی شروع به حرف زدن کرده است، در این زمان کسی به او گرامر یا دستور زبان آموزش نمی دهد و او تنها با شنیدن مکالمات و گفتگوی اطرافیان حرف زدن را به مرور زمان می آموزد، روش Implicit نیز به همین صورت است که شما تنها با شنیدن مکالمات مختلف و درک زبان بدن و با گذشت زمان، رفته رفته زبان را می آموزید.

این روش اندکی زمان بر است و مانند راه قبلی نمی توانید آموخته های خود را به طور دقیق شناسایی کنید و درباره ی آن ها صحبت کنید به همین دلیل است که اکثر افراد روش اول را برای آموزش زبان انتخاب می کنند.

در روش Implicit، گوش کردن پادکست ها و فایل های صوتی و موسیقی انگلیسی، تماشای فیلم ها و ...باعث می شود تا شما با لغات و اصطلاحات و کاربرد آن ها آشنا شوید. همچنین یکی از راه هایی که در این روش کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد، تکرار بیانی می باشد. از آن جایی که در مکانی نیستید که بتوانید با افراد انگلیسی زبان به راحتی و مستقیم صحبت کنید، بهتر است با استفاده از روش های ذکر شده این فضا را شبیه سازی کنید.

در پایان  با توجه به تمام نکات ذکر شده، مهم ترین و موثر ترین راه آن است که یادگیری زبان انگلیسی را در برنامه ی روتین خود قرار دهید که این روش حتی با اختصاص مدت زمانی بسیار اندک هم تاثیر بسزایی در یادگیری شما خواهد داشت.

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد